Szkoła Obfitości – Barbara Ravensdale

Sezamie, otwórz się!

Czy jest coś, co ci w życiu nie wychodzi? Od lat bardzo tego pragniesz, marzysz o tym, starasz się, ciągle próbujesz, lata mijają, a tu nic… Albo dostrzegasz niepokojącą prawidłowość, że pewne sprawy w twoim życiu niby dobrze się zaczynają, niby rokują, ale w końcu zawsze kończą się rozczarowaniem i katastrofą.

Skończyło się jak zwykle. Mam pecha. Prześladuje mnie zły los. Mam wrażenie, że ciągle walę głową w jakiś niewidzialny mur.
To tylko kilka z popularnych określeń na niewidocznego przeciwnika, który zawsze tkwi w tym samym miejscu i nieustannie podstawia nam nogę, mimo, że robimy wszystko, żeby go ominąć. Ciągle niewłaściwy facet, ciągle zdrada, wieczne kłopoty z pieniędzmi, problemy ze zdrowiem… Wciąż te same, przeklęte schematy.

O co chodzi? Dlaczego tak się dzieje?

Cóż, założę się, że to z powodu naszych blokad energetycznych. Blokady mogą dotyczyć KAŻDEGO obszaru życia – miłości, pracy, finansów, zdrowia, rodziny i samorealizacji. Każdy z nas się z nimi szamocze. Blokady przepuszczają nasze pieniądze, rozwalają małżeństwa, rujnują zdrowie. Latami paraliżują nasze życie i obracają w perzynę piękne marzenia. Są jak wysoka, gruba ściana między nami i naszymi pragnieniami. Blokady to po prostu Wielki Mur Chiński w każdym z nas…

Pytanie, które nasuwa się samo to: GDZIE TO CHOLERSTWO W NAS SIEDZI? Gdzie się schowało? Czy można je wytropić i zneutralizować? Czy już przez całą wieczność ma się panoszyć w naszym życiu jak Obcy po frachtowcu „Nostromo”?

Pracuję jako duchowy terapeuta. Zawodowo badam, w jaki sposób dusza może nam pomóc zrealizować nasze pragnienia. Oznacza to, że szukam z moimi klientami rozwiązań ich problemów nie tylko na poziomie emocji, nie tylko w schematach myślowych i przekonaniach, nie tylko w reakcjach ciała. Udajemy się wspólnie w rejony, o których klasyczne systemy terapeutyczne jeszcze mało mówią – w osobowość duchową.

Czy dusza może coś wartościowego podpowiedzieć w kwestii życiowych zakrętów? Na przykład dlaczego nasz portfel ma grubość francuskiego naleśnika i jak to zmienić? Albo dlaczego na naszym miłosnym horyzoncie wieje pustką i co z tym można zrobić? I dlaczego słabnie nam zdrowie? Albo dlaczego kolejny szef okazuje się bezczelnym gburem?

Dusza i portfel? Dusza i facet? Dusza i wątroba? Czy to ma jakiś sens?

Odpowiedź jest prosta i zarazem nieco bulwersująca! Prosta, bo na wszystkie te pytania brzmi: TAK. I facet i wątroba i kasa, i wszystko, co cię wkurza, jest dosłownie przylutowane do twojej duszy. To dusza zarządza przepływami obfitości. To w duszy miga na monitorach miliony cennych informacji, jak zbudować najlepszą wersję swojego życia. To na bardzo subtelnych poziomach naszego ja, na które nikt nie uczy nas zaglądać, i o których istnieniu często w ogóle nie mamy pojęcia, rozstrzyga się batalia o nasze marzenia.

Czy to nie oburzające, że tak bardzo pragnąc szczęścia, mamy zerwany kontakt z jego dyspozytornią? Czy to nie skandal, że nasze blokady mamy zaparkowane w miejscu, o którym nic nie wiemy? I co teraz z tym wszystkim począć? Jak zadbać o siebie i o swoje życie? Co można zrobić, żeby pojawiły się happy endy?

Byłoby o wiele prościej, gdybyśmy na przykład problemy z kasą mogli wyciąć jak woreczek żółciowy. Niestety nie da się. Dusza jest nieoperowalna. I nie uznaje negocjacji. Nie da się jej zalać alkoholem, ogłupić dragami, zatkać papierosem, czy zapchać ciastkiem (chociaż wielu próbuje…). Nie można jej zakneblować ust, ani przekupić walizką z pieniędzmi. Ona zawsze wie swoje. I to właśnie od tej bezkompromisowej wańki–wstańki zależy, czy konkretna blokada nadal będzie tykać, czy zostanie rozbrojona.

Z jednej strony miło pomyśleć, że jest w nas taka zbrojownia. Uparta i nieprzekupna. Nasze blokady ulokowały się w stabilnym i z pewnością dobrze strzeżonym banku… Z drugiej strony, trochę niedobrze, że to, czego mielibyśmy ochotę się pozbyć, jest w szwajcarskim sejfie, a my nie znamy kodu dostępu.


Jeśli chcesz czytać dalej musisz się zarejestrować. Zaloguj się lub utwórz konto poniżej. Dla zarejestrowanych użytkowników mamy kupon rabatowy na zakupy w naszej księgarni internetowej, który wyślemy na zarejestrowany adres mailowy.

Zaloguj się
   
Rejestracja nowego konta
captcha
*Pole wymagane